Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Daugavgrīvas cietums
Jelgavas cietums
Rīgas Centrālcietums
Iļģuciema cietums
Rīgas Centrālcietums
Jēkabpils cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Liepājas cietums
Valmieras cietums

Šodien Olaines cietuma Atkarīgo centra darbinieces Evija Jansone un Vita Multiņa apmeklēja Penkules pamatskolas karjeras dienas pasākumu, lai šīs skolas skolēniem pastāstītu par savu profesiju.  Ar rūpīgi sagatavotu prezentāciju, viņas iepazīstināja astoņdesmit 1.-4.klašu un 5.-9.klašu skolēnus, skolas pedagogus un vecāku padomes pārstāvjus ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes darba specifiku un Olaines cietuma Atkarīgo centra darbības pamatprincipiem, vērtībām un karjeras iespējām nākotnē. Pozitīvā un radošā gaisotnē izklāstīja, cik liels darbs jāiegulda strādājot ar notiesātām personām ieslodzījuma vietās un, cik svarīga ir augstākā izglītība profesionālajā izaugsmē.

Skolēni un skolotāji bija ļoti ieinteresēti stāstījumā, uzdeva daudzus interesējošus jautājumus. Viņi bija pārsteigti par to, cik daudzpusīgu profesiju pārstāvji pilda dienesta pienākumus Atkarīgo centrā. Liels izbrīns bija par telpu interjeru, par darba metodēm un par drosmi strādāt šādā iestādē. Daudzus interesēja jautājums par darba formām – vai ikdienā tās jāvalkā. Ar lepnumu un prieku darbinieces pastāstīja par savu darbu, īpaši akcentējot labas un radošas komandas svarīgumu mērķu sasniegšanā.
Patīkama satikšanās bija ar Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku kapelānu Uģi Brūkleni, kurš arī bija ieradies uz karjeras dienu Penkules pamatskolā. Kopīgās sarunās secināts par līdzībām abās profesijās un par to, cik svarīgi ir būt piederīgam un vajadzīgam savai dzimtajai vietai, kaut vai tas ir mazs ciems Latvijas laukos. Īpašu vērību, laiku un resursus ir jāiegulda bērnos un jauniešos, lai viņi dzīvotu, mācītos un strādātu Latvijā, sniedzot ieguldījumu savas valsts un iedzīvotāju labā.