Iļģuciema cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Jelgavas cietums
Jēkabpils cietums
Daugavgrīvas cietums
Liepājas cietums
Brasas cietums
Valmieras cietums
Rīgas Centrālcietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem

Šodien pieredzes apmaiņas vizītē Latvijā ieradās Lietuvas tieslietu ministre Milda Vainiute un ministres vietnieks Raimondas Bakšy. 

 

Lietuvas amatpersonas interesējās, kā  Latvijas ieslodzītajiem cietumos tiek nodrošināta medicīniskā aprūpe, cik bieži iespējams iepirkties cietuma veikalā, vai ieslodzītie raksta iesniegumus, paužot neapmierinātību par sadzīves apstākļiem. Bet vislielākā interese Lietuvas delegācijai bija par jaunuzcelto Olaines cietuma Atkarīgo centru - par to, kā tiek organizēts darbs centrā, kādas šeit ir resocializācijas programmas un pasākumi, kas veicina ieslodzītos mainīties un dzīvot likumu paklausīgu dzīvi. 

Pēc centra apmeklējuma, Lietuvas tieslietu ministre lakoniski secināja – "Jums ir par ko priecāties," paužot cerību, ka arī Lietuvā nākotnē būs šāds centrs. 

Lietuvas delegāciju un Latvijas tieslietu ministrijas pārstāvjus Olaines Atkarīgo centrā uzņēma Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks, Olaines cietuma priekšnieks Dmitrijs Kaļins un Atkarīgo centra vadība.