Daugavgrīvas cietums
Valmieras cietums
Brasas cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Liepājas cietums
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Jēkabpils cietums
Jelgavas cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Iļģuciema cietums

Rudenīgi dzestrajā, 9.oktobra rītā Olaines cietuma Atkarīgo centra darbinieku un četru atkarības mazināšanas programmas Pathfinder apakšprogrammas klientu ceļš resocializācijas pasākuma “Rudens veltes” ietvaros veda uz Cenas tīreli.

Pasākuma mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu un veicināt notiesāto lietderīgu un aktīvu laika pavadīšanas prasmju attīstīšanu. Klienti, kā arī darbinieki, patiesi izbaudīja skaisto rudenīgo dabu, svaigo, no purva vaivariņiem smaržojošo gaisu, kopības sajūtu gan kopīgi lasot sēnes un ogas, gan pusdienojot no koka izbūvētā atpūtas vietā pie skatu torņa. Klientiem tika dota iespēja ne tikai izbaudīt veselīga dzīvesveida jaukumu un arī informatīvi iepazīties ar dzērveņu ogu labvēlīgo iedarbību uz cilvēka organismu, bet arī iespēja izbaudīt un novērtēt to sajūtu, ko dod brīvība. Kāds no klientiem izteica savu sajūsmu par to, ka pirms pavisam neilga laika neticētu, ka atrodoties ieslodzījumā, būs iespēja, piemēram, doties lasīt sēnes un dzērvenes. Kādam citam atausa atmiņā, ka pēdējo reizi kopā ar tēvu sēņojis 6-7 gadu vecumā.
Lielu sajūsmu un gandarījumu klientu vidū izraisīja iespēja palīdzēt kādai 4.klases skolniecei, kura kopā ar klasi arī gāja pārgājienā pa purva laipu. Meitenei, kāpjot skatu tornī, bija izkritis mobilais tālrunis un iekritis spraugā zem skatu torņa pamatnes dēļiem, bet pašu spēkiem bērni nespēja to dabūt atpakaļ. Atkarīgo centra klienti nopūlējās tik ilgi, kamēr tomēr izvilka telefonu, ko visi atzīmēja ar skaļām ovācijām, bet pateicības dāvanā saņēma Lāču maizes sausiņus. Šis gadījums klientiem vēl šodien izsauc patīkamas atmiņas.
Šāda veida resocializācijas pasākumi palīdz gan mūsu klientiem, gan mums, kā sodu izpildes sistēmas darbiniekiem, ieviest dzīvē vienu no Atkarīgo centra vērtībām.
Atkarīgo centra galvenā inspektore Evija Jansone atzīst: "Pasākums izdevās godam un par to jāpateicas Olaines cietuma priekšniekam Dmitrijam Kaļinam- īstajam cilvēkam, īstajā vietā, kurš uzņemoties visu atbildības slogu, sniedz nenovērtējamu atbalstu atkarību mazināšanas programmu realizācijā un paredzēto pasākumu īstenošanā."