Liepājas cietums
Brasas cietums
Rīgas Centrālcietums
Jelgavas cietums
Jēkabpils cietums
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Daugavgrīvas cietums
Iļģuciema cietums
Valmieras cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem

Šogad 725 ieslodzītie Latvijas cietumos izmantojuši iespēju saņemt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālistu karjeras konsultācijas ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” atbalstu.

 

 

Konsultācijas pirms iesaistīšanās profesionālās izglītības programmā kopumā saņēma 315 ieslodzītie, savukārt 410 ieslodzītie apmeklēja konsultācijas pirms atbrīvošanās sakarā ar darba meklēšanu.

Karjeras konsultācijas notikušas Rīgas Centrālcietumā, Brasas cietumā, Iļģuciema cietumā, Jelgavas cietumā, Jēkabpils cietumā un Daugavgrīvas cietumā.

Lai pārrunātu līdzšinējo iestāžu sadarbību, klientu intereses un vajadzības karjeras plānošanā un darba meklēšanā, kā arī, lai vienotos par turpmāko sadarbību, 2017. gada 10. novembrī Rīgā, viesnīcā Albert Hotel notika atkārtotas NVA karjeras konsultantu apmācības, kurās aktīvi piedalījās arī ieslodzījuma vietu darbinieki.

Jau ziņots, ka pirmās NVA karjeras konsultantu apmācības par ieslodzījuma vietu darba specifiku notika šī gada februārī, tajās apmācīti 17 NVA karjeras konsultanti no visas Latvijas.

Lai veicinātu cietumos sodu izcietušo cilvēku sagatavošanu darbam brīvībā, tādējādi palīdzot viņiem atgriezties sabiedrībā un ģimenēs, IeVP ESF projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros līdz 2022. gadam 3500 ieslodzītajiem Latvijas cietumos tiek sniegta iespēja apmeklēt individuālās vai grupu karjeras konsultācijas pie NVA speciālistiem. 

IeVP ESF projekts “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” (identifikācijas Nr.9.1.2.0/16/I/001) tiek īstenots sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu un NVA. Projektu 85% apmērā finansē ESF, un 15 % ir valsts budžeta finansējums.