Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Rīgas Centrālcietums
Jelgavas cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Valmieras cietums
Iļģuciema cietums
Rīgas Centrālcietums
Liepājas cietums
Jēkabpils cietums
Daugavgrīvas cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem

    „Gudrība ved pie brīvības. Kultūra ved pie pilnveidošanās. Zināšanas ved pie mīlestības. Izglītība ved pie rakstura un tikuma izveidošanas.” Šos Zentas Mauriņas vārdus var pilnībā attiecināt uz Valmieras cietuma skolas mērķiem un uzdevumiem. 

 

     2017./2018. mācību gads ir bijis septiņpadsmitais Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas Valmieras cietuma skolas vēsturē. Pašā vasaras pilnbriedā notika skolas pamatizglītības posma piecpadsmitais izlaidums. Septiņi izglītojamie saņēma oficiālus dokumentus – apliecības par to, ka viņu mācību priekšmetu zināšanas un prasmes ir atbilstošas LR Izglītības un zinātnes ministrijas prasībām. 2. jūlijā cietuma skolā svinīgajā ceremonijā, pacilātā un aizkustinošā gaisotnē atestātus par vispārējās izglītības ieguvi saņēma desmit absolventi. Šis ir bijis trešais vidusskolas posma izlaidums. It kā skaitļi salīdzinoši nav lieli, bet aiz katra no tiem ir cilvēki ar smagiem, sarežģītiem, pretrunīgiem un pat traģiskiem likteņiem. Skolai cietumā, kā zināms, ir īpaša nozīme. Tā dod iespējas panākt kādreiz iekavēto, palīdz sakārtot domāšanu, atklāt pozitīvu potenciālu un saskatīt turpmākās dzīves mērķus, bet izglītības dokuments dod nesalīdzināmi lielākas iespējas iekārtoties darba tirgū.
    Mūsu skola var lepoties ne tikai ar optimāliem un augstiem rezultātiem valsts pārbaudes darbos un valsts centralizētos eksāmenos, bet arī ar konsekventu, mērķtiecīgu un aktīvu ārpus mācību stundu dzīvi. Tie ir skaisti pasākumi, konkursi, svētki un mūsu absolventiem noteikti būs ko nākotnē atcerēties…
    Visiem ir zināms, ka izglītība ir viens no būtiskākiem notiesāto resocializācijas aspektiem, un tas ir iespējams tikai ciešā un saskaņotā skolas un ieslodzījuma vietas sadarbības rezultātā.