Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Jēkabpils cietums
Daugavgrīvas cietums
Iļģuciema cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Liepājas cietums
Jelgavas cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Rīgas Centrālcietums
Valmieras cietums

No 12. līdz 14. septembrim Lietuvas pilsētā Marijampolē norisinājās kinologu sacensības “Narkotisko vielu meklēšana 2018”. Latviju tajās pārstāvēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) kinologu komanda ar diviem dienesta suņiem, kopvērtējumā izcīnot 1. vietu.

    Sacensībās piedalījās divi IeVP kinologi, Rīgas Centrālcietuma vecākie apsargi – virsniekvietnieks Andris Vārpiņš ar dienesta suni Lana un seržants Jānis Leigavnieks ar dienesta suni Džordans. Kinologiem un viņu dienesta suņiem bija jāveic atšķirīgas sarežģītības pakāpes uzdevumi vairākās disciplīnās: telpu pārbaude, autotransporta pārbaude, mantu pārbaude, kā arī pārbaude atklātā teritorijā. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan kinologa un dienesta suņa savstarpējā sadarbība. Kopvērtējumā IeVP komanda izcīnīja 1. vietu, savukārt dažādās disciplīnās individuālajā vērtējumā tika iegūta 2. un 3. vieta.

 

 
    Kinologu un viņu četrkājaino partneru ikdienas darbs ieslodzījuma vietās ir ne vien atbildīgs, bet arī prasa pacietību, daudzpusīgas zināšanas un praksē nostiprinātas prasmes, lai nodrošinātu un uzlabotu nepieciešamo drošības pasākumu norisi. Dalība vietējās un starptautiskās sacensībās dod iespēju ne tikai parādīt jau esošās zināšanas, bet arī profesionāli pilnveidoties, nodrošināt pieredzes apmaiņu un stiprināt sadarbību ar citu valstu kolēģiem.

    IeVP Apsardzes daļas vecākais inspektors Igors Kafijatullovs, kurš šajās sacensībās pildīja komandas kapteiņa pienākumus, piebilst, ka ieslodzījuma vietās strādājošie kinologi ieguldījuši daudz darba savā profesionālajā pilnveidē un šogad gūtās uzvaras nav nejaušība: “Esam ļoti gandarīti par šiem rezultātiem. Dienesta suņu prasmes ir neaizstājams palīgs cīņā par narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites samazināšanu ieslodzījuma vietās, tādēļ apzināmies, ka kinologu darbu cietumu sistēmā nepieciešams attīstīt.” Sacensības “Narkotisko vielu meklēšana 2018” organizēja Marijampoles labošanas iestādes Kinoloģijas nodaļa un bez IeVP kinologu komandas tajās piedalījās Lietuvas cietumu sistēmas, Lietuvas robežapsardzības, kā arī Lietuvas muitas kinologi ar dienesta suņiem.
   
    IeVP izsaka pateicību abiem kinologiem par ieguldīto darbu un sasniegtajiem augstajiem rezultātiem!