Liepājas cietums
Daugavgrīvas cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Jēkabpils cietums
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Jelgavas cietums
Iļģuciema cietums
Valmieras cietums

Otrdien, 20. novembrī, plkst. 17.00 notiks mākslas un amatniecības darbu izstādes "Mans talants Latvijai 100 gadu jubilejā" atklāšana. Izstādē līdz 11. decembrim būs apskatāmi vairāk nekā 100 Latvijas ieslodzījuma vietās tapušie darbi glezniecības, grafikas, tēlniecības, pinumu un citās tehnikās.

Latvijas valsts simtgades noskaņās tapusī izstāde īstenota pēc Latvijas Romas Katoliskās Baznīcas Cietuma kapelānu dienesta (LRKB CKD) iniciatīvas sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP), vairākām valsts un nevalstiskajām organizācijām, kā arī brīvprātīgajiem. Izstādē aplūkojamie darbi dod iespēju parādīt ieslodzījuma vietās nonākušo personu radošo potenciālu, izlīguma vēlmi un labo gribu iekļauties sabiedrībā pēc atbrīvošanās. Pasākumā norisināsies arī Dainas Strelēvicas dzejoļu krājuma "Lai varētu es mājup doties" prezentācija.

Laika posmā no 15. augusta līdz 15. oktobrim visās ieslodzījuma vietās norisinājās radošo darbu konkurss. Kā norāda konkursa un izstādes veidotāji, šīs ieceres pamatā ir vēlme parādīt, ka ieslodzījumā esošie cilvēki joprojām ir Latvijas sabiedrības daļa. “Daudzi no viņiem apzinās nodarīto, vēlas izlīgt un pēc soda izciešanas atgriezties kā pilnvērtīgi valsts iedzīvotāji, lai darbotos ģimenes un Latvijas sabiedrības labā,” norāda LRKB CKD vadītājs Mārtiņš Krūklis.

Konkursa žūrijas sastāvā darbojās mākslinieces Agnese Bule un Līga Baņķiere, mākslas terapeite Maija Zakriževska-Belogrudova, IeVP pārstāve Iveta Putniņa un bijušais notiesātais, tagad likumpaklausīgs un veiksmīgs sabiedrības pārstāvis Valentīns Karņejevs. Konkursam tika iesniegti vairāk nekā 100 darbi no visām Latvijas ieslodzījuma vietām 3 dažādās kategorijās. Katrā no tām tiks piešķirtas 3 godalgotās vietas un veicināšanas balvas.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde Rīgas domes 1. stāva foajē (Rātslaukums 1) būs apskatāma līdz 11. decembrim darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

Foto: Brasas cietumā tapušie darbi.