Jelgavas cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Liepājas cietums
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Iļģuciema cietums
Jēkabpils cietums
Valmieras cietums
Daugavgrīvas cietums

2018. gada 5. decembrī

Šī gada 6. decembrī starptautiskā konferencē "Misija – personāls", kas veltīta aktualitātēm kriminālsoda izpildē, tiksies Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) un Valsts probācijas dienesta (VPD) vadītāji, lai kopīgi ar ārvalstu kolēģiem analizētu labās prakses piemērus personāla atlases un apmācību jomā.

 

 

“Dzīvojot dinamisku pārmaiņu piesātinātā laikmetā, mums jābūt gataviem un jāspēj attīstīties ne tikai darba pienākumu veikšanā, bet arī pašiem sevī un kā sabiedrībai kopumā. Laikam līdzi mainās arī soda izpildes institūts, kas nozīmē nepārtraukti pilnveidot profesionālo kvalifikāciju, kompetences un psiholoģisko noturību. Tikai tā spēsim efektīvi kopīgiem spēkiem īstenot mūsu misiju – veidot laikmetīgus cietumus drošākai sabiedrībai, lai soda izpildes laikā palīdzētu likumpārkāpējiem kļūt par socializētiem pilsoņiem," tā šī gada konferences tematu raksturo IeVP priekšniece, ģenerāle Ilona Spure.

Savukārt plānotās Valsts probācijas dienesta strukturālās reformas komentē Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs: "Profesionāls, pieredzējis un entuziastisks darbinieks vienmēr bijis nozīmīgākais Valsts probācijas dienesta darbības mērķu sasniegšanā. Mēs regulāri organizējam mācības gan jaunajiem probācijas speciālistiem, gan zināšanu atsvaidzināšanas mācības darbiniekiem ar pieredzi. Rūpējoties par darbinieku profesionālo noturību un labu pašsajūtu, nodrošinām iespēju saņemt regulāras supervīzijas. Lai pilnveidotu mūsu dienesta darbību, slodzes izlīdzināšanu darbā ar probācijas klientiem, mobilitāti specifisku funkciju īstenošanā, piemēram, dzimumnoziedzniekiem paredzēto programmu vadīšanā, kā arī organizatoriskās un praktiskās spējas darbā ar nākotnes izaicinājumiem, šobrīd tiek ieviestas pārmaiņas dienesta struktūrā un darba organizācijā."

Ikgadējā Eiropas Sociālā fonda (ESF) konference "Misija – personāls" pulcēs ieslodzījuma vietu un probācijas speciālistus no visas Eiropas, kuri dalīsies pieredzē mācību sistēmas un personāla atlases jomā. Konferenci apmeklēs Norvēģijas Korekcijas dienesta Universitātes koledžas docents Ole Stageberg, Čehijas Republikas Ieslodzījuma vietu dienesta Akadēmijas direktors Frantiček Vlach, savukārt ieskatu Īrijas probācijas dienesta darbā sniegs Una Doyle, Īrijas probācijas dienesta vadītāja vietniece.

Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas Projektu departamenta pārstāvji iepazīstinās ar Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Korekcijas dienesti” plānotajām aktivitātēm līdz 2023. gadam. Arī Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas vadītāja Katri Vintiša sniegs ieskatu "Valsts pārvaldes reformas 2020" pirmā gada pieredzē un reformas nākotnes attīstībā.

Tāpat konferences ietvaros paredzēts prezentēt IeVP ESF projektu “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana” un “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” veikumu 2018. gadā un to turpmāko gaitu.

Ikgadējā konference korekcijas iestāžu dienestu darbiniekiem “Misija – personāls” tiek organizēta IeVP īstenotā ESF projekta “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana” (ID Nr. 9.1.3.0/16/I/001) ietvaros. IeVP projekta partneris ir VPD. Projektu 85 % apmērā finansē ESF, un 15% ir valsts budžeta finansējums.

Informāciju sagatavoja:
Jūlija Ņikitina
Ieslodzījuma vietu pārvaldes
Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.1.3.0/16/I/001
"Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana"
informatīvo pasākumu koordinatore
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel.: 67290265
Mob.: 27027298