Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Daugavgrīvas cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Jelgavas cietums
Iļģuciema cietums
Rīgas Centrālcietums
Jēkabpils cietums
Rīgas Centrālcietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Liepājas cietums
Valmieras cietums

2018. gada 5. decembrī

Atzīmējot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautisko brīvprātīgā darba dienu, piektdien, 7. decembrī, Jūrmalā norisināsies Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) organizēta konference "Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – dažādība vieno", kas tapusi sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu (VPD) un veltīta brīvprātīgajam darbam soda izpildes kontekstā.

 Darbā ar cilvēkiem, kas pārkāpuši likumu, šobrīd iesaistās ne tikai profesionāļi, bet arī sabiedrības pārstāvji. Brīvprātīgo iesaiste darbā ar likumpārkāpējiem ir būtisks resurss drošākas sabiedrības veidošanā, tā sekmē efektīvāku noziedzīgu nodarījumu izdarījušo personu iekļaušanos sabiedrībā pēc soda izpildes, kā arī ir būtisks atbalsts notiesāto ģimenēm un tuviniekiem.

Konferences ievadā uzrunas teiks tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, IeVP priekšniece, ģenerāle Ilona Spure, VPD vadītājs Mihails Papsujevičs, brīvprātīgā darba veicējas Ilze Jozena, Vita Brakovska un Uva Segliņa, kā arī kustības "Ghetto Games" vadītājs Raimonds Elbakjans.

Šī gada konferenci apmeklēs arī ārvalstu viesi, kuri dalīsies pieredzē par brīvprātīgā darba īstenošanu un izaicinājumiem Anglijā, Igaunijā, Nīderlandē un Norvēģijā. Pasākumā Latvijas kriminālsoda izpildes brīvprātīgajiem būs iespēja satikt Igaunijas Sociālās apdrošināšanas padomes Cietušo atbalsta un prevencijas pasākumu nodaļas vadītāju Jako Salla, Nīderlandes probācijas dienesta Atbalsta un atbildīguma apļu koordinatori Odrija Alardsa (Audrey Alards), Norvēģijas mediācijas dienesta vecāko padomnieci Grū Roslanda (Gro Rosland) un Anglijas Šķīrējtiesas institūta locekli Endrjū Henkoks (Andrew Hancock).

Konferences ietvaros brīvprātīgajiem, kā arī VPD un IeVP brīvprātīgo koordinatoriem būs iespēja iesaistīties darbnīcās un apgūt praktiskās prasmes veiksmīgākas saskarsmes veidošanā ar probācijas klientiem un ieslodzītajiem, kā arī rast motivāciju, nezaudējot entuziasmu, ikdienā iesaistoties soda izpildes norisē un palīdzot IeVP un VPD drošākas sabiedrības veidošanā.

IeVP Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” jau otro gadu norit darbs pie brīvprātīgo kopienas attīstīšanas Latvijas ieslodzījuma vietās. Šogad darbam ar personām ieslodzījumā ir apmācīti 139 brīvprātīgie, no kuriem 74 ir līdzgaitnieki.

Kopumā VPD darbojas 63 brīvprātīgie: izlīguma procesa starp cietušo un likumpārkāpēju ar starpnieka palīdzību organizēšanā un vadīšanā – 21 brīvprātīgais (papildus vēl 23 apgūst praktisko mācību daļu), līdzgaitnieki, kā atbalsta personas probācijas klientiem vecumā no 14 gadiem līdz 25 gadiem – 32 brīvprātīgie (mācības pabeiguši 137), atbalsta un atbildīguma apļos (darbs ar dzimumnoziedzniekiem) – 10 brīvprātīgie.

Konference "Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – dažādība vieno" tiek organizēta IeVP ESF projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros sadarbībā ar VPD.

IeVP ESF projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” (identifikācijas Nr. 9.1.2.0/16/I/001) sadarbības partneri – VPD un Nodarbinātības valsts aģentūra. Projektu 85% apmērā finansē ESF, un 15 % ir valsts budžeta finansējums.

Informāciju sagatavoja:
Jūlija Ņikitina
Ieslodzījuma vietu pārvaldes
Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.1.2.0/16/I/001
"Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū "
projekta vadītāja asistente komunikācijas jautājumos
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel.: 67290265
Mob. 27027298