Iļģuciema cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Jēkabpils cietums
Valmieras cietums
Daugavgrīvas cietums
Jelgavas cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Rīgas Centrālcietums
Liepājas cietums

Laika periodā no 17.02.2020.-17.03.2020. Olaines cietuma (Latvijas Cietumu slimnīcas) Atkarīgo centrā tika īstenotas programmas “Ādas apstrādes un atslēgu piekariņu izgatavošana no dabas materiāliem”, kā arī “Rokdarbu darbnīca”.

 

Darbnīcās Atkarīgo centra notiesātie apguva jaunas prasmes - kā darināt rokdarbus no dažādiem materiāliem. Rokdarbu nodarbībās, kurās tika darinātas gan krelles, adītas cepures, izgatavotas matu sprādzes un darināti citi rokdarbu meistardarbi, piedalījās gan Atkarīgo centra sieviešu nodaļas, gan vīriešu nodaļas notiesātie, bet ādas darināšanas nodarbībās prasmes apguva tikai Atkarīgo centra notiesātie vīrieši. Nodarbības tās dalībniekiem sniedza jaunas prasmes un zināšanas, kā lietderīgi pavadīt brīvo laiku, atrodoties brīvībā, kopā ar ģimeni. Patreiz visiem Olaines cietuma darbiniekiem un notiesātajiem apskatei ir atvērta izstāde, kurā var aplūkot rokdarbus, kas priecē un iedvesmo tās apmeklētājus, kā arī sniedz gandarījumu par paveikto visiem darbu autoriem.

Ieslodzījuma vietu pārvalde Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.1.2.0/16/I/001 "Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū" darbības Nr.3.3. ietvaros, tika noslēgts pakalpojuma līgums ar SIA “BUTS” par  “Neformālās izglītības programmas “Pērļošana”, “Nagu dizains”, “Dāvanu izgatavošana”, “Improvizācija caur mūziku”, “Kokapstrāde (kokgriešana, rotaļlietas, putnu būru izgatavošana, ceļa zīmju izgatavošana, puzles, u.t.t.)”, Rokdarbi (šūšana, leļļu izgatavošana, adīšana, tamborēšana, origami, dāvanu izgatavošana, u.t.t.)” īstenošana ieslodzītajiem, Rokdarbi (filcēšana, pērļošana, leļļu izgatavošana, papīra rokdarbi. u.t.t.)”, "Aerogrāfija”, “Gleznošana, grafika” un “Ādas apstrāde un atslēgu piekariņu izgatavošana no dabas materiāliem darbnīcā” īstenošana ieslodzītajiem” (120 mācību stundas).