Jelgavas cietums
Rīgas Centrālcietums
Daugavgrīvas cietums
Valmieras cietums
Liepājas cietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Jēkabpils cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Iļģuciema cietums
Rīgas Centrālcietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem

Starpinstitūciju seminārā “Jauni un jaudīgi: darbs ar bērniem un jauniešiem” – diskusijas par aktualitātēm prevencijas jomā 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) Eiropas Sociālā fonda projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” projekts sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu 26.augustā organizēja starpinstitūciju semināru “Jauni un jaudīgi: darbs ar bērniem un jauniešiem”. IeVP un Valsts  probācijas dienesta (VPD) speciālistiem tā bija iespēja papildināt profesionālās zināšanas ar jaunāko nozares informāciju.

Semināra dalībniekus lektori iepazīstināja ar  mūsdienīgām uz pierādījumiem balstītām pieejām darbā ar bērniem un jauniešiem, tostarp Pusaudžu resursu centra programmu virsvadītāja Emīla Ūdra uzstāšanos "Ieskats jaunieša (cilvēka) psihē", kognitīvi biheiviorālās terapeites Ineses Lapsiņas prezentāciju "Alianses veidošana un uzturēšana darbā ar klientu-pusaudzi", EMDR (psiholoģisko traumu pārstrādes terapija) terapeites Jautrītes Puisītes  prezentāciju "Praktisku metožu izmantošana darbā ar klientu - pusaudzi". Intriģējošu nosaukumu "Ja citi leks ugunī, vai Tu arī leksi?" savai prezentācijai bija izvēlējusies Autisma apvienības vadītāja, www.uzvediba.lv spēļu izstrādātāja Līga Bērziņa. Par jautājumiem, kas saistīti ar uzvedības problēmām - "Par parastām un neparastām vajadzībām un traucējumiem, kurus ārstē sociālās prasmes", uzstājās arī uzvedības analītiķe Zane Kronberga.

Semināram īpašu noskaņu piešķīra brīvprātīgie jaunie mākslinieki – dejotājas Kristiāna Skrindževska, Lauma Vītola, Arta Adrija Kerna  no deju grupas “Born to dance” (skolotāja Kitija Pūcīte), Jūrmalas mūzikas skolas audzēkne arfiste Estere Agnese Tēberga un muzikālā apvienība “Shadow Crow”, kas uzstājās kopā ar draugiem “Tilpums” un “Lil J”, starpbrīžos uzmundrinot semināra dalībniekus ar oriģināliem priekšnesumiem.

IeVP un VPD speciālistu zināšanas un profesionālās kompetences ir būtiski regulāri pilnveidot un attīstīt, lai izveidotu veiksmīgu sadarbību ar jauniešiem, kuri nonāk tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Abu iestāžu darbiniekiem, kuri nevarēja piedalīties klātienes seminārā, tika nodrošināta iespēja pasākumam sekot tiešraides translācijā.