Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Jelgavas cietums
Jēkabpils cietums
Liepājas cietums
Rīgas Centrālcietums
Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca)
Daugavgrīvas cietums
Valmieras cietums
Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem
Brasas cietums
Rīgas Centrālcietums
Iļģuciema cietums

IegNakotne

Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekts „Profesionālās izglītības infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija ieslodzījuma vietās” (id.Nr. 3DP/3.1.1.2.0/09/IPIA/VIAA/001)

 

Vispārīga informācija

Projekts tika uzsākts 2009.gada 20.septembrī. Tas noslēgsies 2011.gada 30.jūnijā. Projekta kopējais budžets ir 2 315 330 Ls. 85% summas jeb 1 968 029 Ls finansē ERAF, bet 15% jeb 347 301 Ls - Latvijas valsts.

Projekta mērķis ir uzlabot profesionālās izglītības infrastruktūru ieslodzījuma vietās.

Darbības risināsies 8 no 12 ieslodzījuma vietām, 4 no 5 plānošanas reģioniem un tās saistītas ar:

- dokumentācijas sagatavošanu, iepirkumiem, līgumu izstrādi un noslēgšanu;

- sagatavošanos būvprojektēšanai - objektu apsekošanu un projektēšanas veida noteikšanu, dokumentu sagatavošanu un projektēšanas atļaujas saņemšanu;

- būvprojektēšanu atkarībā no rekonstrukcijas un renovācijas veida - tehniskā projekta, ieceres dokumentācijas, inženiertīklu pievadu attēlojuma u.c. izstrādi, būvatļaujas saņemšanu;

- mācību telpu un palīgtelpu renovāciju, rekonstrukciju, remontdarbiem, autoruzraudzību, būvuzraudzību;

- mācību aprīkojuma un mēbeļu iegādi, piegādi, uzstādīšanu;

- darba drošības pasākumiem.

Projekta darbības ir piemērotas ekonomiskās krīzes apstākļiem. Līdztekus virsmērķim – profesionālās kvalifikācijas ieguves iespēju nodrošināšanai ieslodzītajiem, tās veiks arī ekonomikas „sildīšanas” funkciju. Vietējiem komersantiem tiks radīta iespēja piedāvāt savas preces un pakalpojumus.

Projekta nepieciešamības pamatojums

Profesionālā izglītība ir efektīvākais veids, kā panākt sociālās atstumtības riska grupas pārstāvju – ar brīvības atņemšanas sodu notiesāto personu ātrāku integrāciju darba tirgū. Taču esošo profesionālās izglītības programmu īstenošanai ieslodzījuma vietās trūkst piemērota aprīkojuma un telpu. Atbilstošas infrastruktūras trūkums traucē ieviest jaunas programmas, uzsākt profesionālo izglītību ieslodzījuma vietās, kurās tā netiek īstenota. Daudzviet inventārs ir novecojis, tā bāzi lielākoties sastāda pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados ražota tehnika. Mācību procesā netiek izmantotas informācijas u.c. modernās tehnoloģijas, kas izglītības iestādēs ārpus ieslodzījuma vietām tiek jau ilgstoši pielietotas. Līdz ar to, ieslodzītie iemācās strādāt ar aprīkojumu, kāds ārpus ieslodzījuma vietām vairs netiek izmantots. Tādēļ ieslodzītie joprojām nevar saņemt mūsdienīgu, konkurētspējīgu profesionālo izglītību, neraugoties uz to, ka tā ir akūti nepieciešama kā pašiem ieslodzītajiem, tā arī sabiedrības ekonomiskajām un drošības interesēm kopumā.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātā tiks attīstīta infrastruktūra sekojošu programmu īstenošanai:

20T 542 02 –   Šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija (Brasas cietums, Rīgas Centrālcietums, Iļģuciema cietums, Jelgavas cietums);

20T 521 01 –   Metālapstrāde (Rīgas Centrālcietums, Šķirotavas cietums, Valmieras cietums);

20T 522 00 –   Enerģētika (Rīgas Centrālcietums, Valmieras cietums);

20T 543 04 –   Kokizstrādājumu izgatavošana (Daugavgrīvas cietums, Jelgavas cietums, Šķirotavas cietums, Valmieras cietums);

20T 482 00 –   Datoru lietošana (Daugavgrīvas cietums);

20T 815 02 –   Frizieru pakalpojumi (Iļģuciema cietums);

20T 811 02 –   Ēdināšanas serviss (Iļģuciema cietums);

21011812/22 –Pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas izglītības programma ar arodiemaņu moduļiem (Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem)

Kontaktinformācija

Projekta vadītājs Māris Luste Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.