Informācija presei Jaunumi
drons

Saeima ceturtdien, 6.maijā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā, kas paredz pārvaldes amatpersonām tiesības pārtraukt bezpilota gaisa kuģa lidojumu, ja tas tiek veikts, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības. 

Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka Ministru kabineta noteikumi paredz, ka bezpilota gaisa kuģa lidojumus atļauts veikt ne tuvāk par 500 metriem no ieslodzījuma vietām un to jaunbūvēm, izņemot gadījumu, kad lidojums ir saskaņots ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi. Savukārt pārvaldes praksē vairākkārt ir konstatēti gadījumi, kad bezpilota gaisa kuģi pārkāpj šīs prasības, tādējādi apdraudot ieslodzījuma vietu iekšējo kārtību un drošību. 

Līdz šim pārvaldes amatpersonas gadījumos, kad tika konstatēts prettiesisks bezpilota gaisa kuģa lidojums virs ieslodzījuma vietas teritorijas un to jaunbūvēm, varēja monitorēt situāciju, veikt operatīvo darbību, kā arī fiksēt bezpilota gaisa kuģu lidojumus, to pārkāpumus un novērst pārkāpumu rezultātā radītās sekas, nepieciešamības gadījumā sadarboties ar Valsts policiju, skaidrots likumprojekta anotācijā. 

Pilnveidots Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu darbības regulējums, nosakot rīcību krīzes situācijās ieslodzījuma vietās, kā arī tiesības sadarboties ar citām iestādēm un šādas sadarbības ietvaru. Tāpat amatpersonām paredzētas tiesības Ministru kabineta noteiktā kārtībā ieslodzījuma vietā apsekot personas, lai konstatētu, vai tās ir lietojušas alkoholu, narkotiskas vai citas apreibinošas vielas.

 

Informācijas avots: Saeimas Preses dienests

Foto: LETA