Jaunumi
  • Īstenojot darbinieku apmācības darbam ar esošajām, projekta ietvaros pilnveidotajām resocializācijas programmām, šā gada 4.februārī notika apmācības darbam ar testu kopu Temzas ielejas programmas dzimumnoziedzniekiem ietvaros, 4. februārī un 20.  februārī tika sarīkoti semināri kovīzijas jaunās, projekta ietvaros izstrādātās, motivācijas programmas “Pārmaiņām Jā!” vadītājiem, 27. un 28.februārī notika mācības darbam ar pilnveidoto suicīda riska novērtēšanas skrīninga instrumentu.
  • Pilnveidojot Ieslodzījuma vietu pārvaldes risku un vajadzību (RVN) novērtēšanas instrumentu, pētnieki turpināja darbu pie pētījuma par recidīvu prognozējošajiem statiskiem un dinamiskiem riska faktoriem, kā arī turpināja vispārējo Ieslodzījuma vietu pārvaldes RVN instrumentu - statisko riska faktoru un dinamisko riska faktoru skalu – izstrādi.
  • Pētnieki pilnveidoja Valsts probācijas dienesta dinamisko riska faktoru novērtēšanas skalu. Turpinājās darbs pie starpziņojuma sagatavošanas par pētījuma rezultātiem, kas atklāj Valsts probācijas dienesta vadības un darbinieku vajadzības, gaidas un priekšstatus par papildus nepieciešamu vērtēšanas instrumentu pusaudžiem un jauniešiem.
  • Top Ieslodzījuma vietu pārvaldes vispārējā RVN instrumenta lietošanas rokasgrāmatas pilotversija. To plānots pabeigt šā gada 2.ceturksnī.
  • Analizējot ieslodzīto sieviešu resocializācijas lietu datus, pētnieki izstrādāja Ieslodzījuma vietu pārvaldes vispārējā RVN versiju sievietēm.
  • Publicēšanai tika gatavots raksts par Static-99R un STABLE-2007 (“The predictive validity of the Latvian version of Static-99R” un “The predictive validity of the Latvian version of STABLE-2007”), ko šā gada 3.ceturksnī paredzēts nosūtīt publicēšanai.
  • Turpinājās darbs, lai ieviestu 2 Kanādā izstrādātus riska un vajadzību novērtēšanas instrumentus (VRS un VRS-SO) un vardarbības mazināšanas programmu. gada 10. martā pētnieki iepazīstināja ar paveikto, organizējot un novadot kovīziju par vardarbības riska skalu un vardarbības riska skalas dzimumnoziedznieku versiju Rīgas Centrālcietuma, Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem, Daugavgrīvas cietuma amatpersonām un darbiniekiem un Ieslodzījuma vietu pārvaldes Risku un vajadzību izvērtēšanas daļas un Resocializācijas daļas amatpersonām. 2. ceturksnī plānots uzsākt Ieslodzījuma vietu darbinieku un Ieslodzījuma vietu pārvaldes Risku un vajadzību izvērtēšanas daļas un Resocializācijas daļas amatpersonu sertificēšanu testu izmantošanai un programmas vadīšanai.
  • Strādājot pie e-mācību sistēmas un e-izglītības vides Moodle izveides, satura izstrādes un ieviešanas Ieslodzījuma vietu pārvaldē un Valsts probācijas dienestā, ir pabeigts viens no posmiem - "E - izglītības vides Moodle pilnveide Valsts probācijas dienestā”. Izstrādāti un Moodle vidē  ievietoti Valsts probācijas dienesta interaktīvi materiāli kursam “Jauno darbinieku mācību programma” un interaktīvi materiāli kursam “Darbs ar bērniem un jauniešiem”.
  • Sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu un biedrību "Latvijas Atkarības psihologu apvienība” un SIA “MVS centrs” norit mācību satura (kursu) izstrāde mācībām e- vidē. Tiek gatavots saturs 3 mācību kursiem: "Darbs ar personām ar atkarības problēmām", "Darbs ar personām ar psihiskās veselības traucējumiem", "Darbs ar agresīvu klientu". Darbi norit saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem un tiks pabeigti līdz 2020.gada jūlijam.

 

 

Informāciju sagatavoja projekta informatīvo pasākumu koordinatore Maruta Bukleviča.