Projektu aktualitātes
Aktivitātes

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) brīvprātīgie pēdējo mēnešu laikā ir iesaistījušies dažādās aktivitātēs, kas palīdz ieslodzītajiem attīstīt jaunas prasmes, tādā veidā sekmējot viņu iekļaušanos sabiedrībā.

Šajā gadā Pārvalde ir noslēgusi 22 jaunus brīvprātīgā darba līgumus ar brīvprātīgajiem no dažādām nozarēm un profesionālajām pieredzēm, kas bagātina mūsu brīvprātīgo kopienu. Brīvprātīgo lokam pievienojās brīvprātīgie no mākslas, jurisprudences, psiholoģijas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības un citām nozarēm. Esam lepni par mūsu jaunajiem kolēģiem, kuri sniedz  vērtīgu un personisku pieredzi mūsu klientiem.

Šogad realizēti jau vairāk nekā 64 pasākumi ar brīvprātīgo darba veicēju līdzdalību, tai skaitā dažādas lekcijas par, piemēram, disciplīnu un gribasspēku, finanšu plānošanu, darba meklēšanu un CV sagatavošanu, bērnu kopšanu un audzināšanu. Ļoti populāras ir sporta nodarbības – vispārējā fiziskā sagatavotība un vingrojumu kompleksi.

Brīvprātīgie šī gada 23. jūnijā organizēja sportiskas Līgo dienas svinības, kas guva neparasti lielu atsaucību. Darbinieki un četri brīvprātīgie organizēja dažādas stafetes un komandu spēles, kas rādīja piemēru, kā sportiskas aktivitātes var būt arī svētku sastāvdaļa.

Ar pavasari brīvprātīgie ir uzsākuši ik mēneša galda spēļu pasākumus Olaines cietuma Atkarīgo centrā, Latvijas cietuma slimnīcā, Iļģuciema cietumā, Daugavgrīvas cietumā un Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

Galda spēles ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, kuru laikā dalībnieki mācās savstarpēju cieņu, pozitīvu komunikāciju, attīsta loģisko domāšanu un iegūst jaunas iemaņas, kuras var likt lietā atrodoties brīvībā.

Jelgavas cietumā un Rīgas Centrālcietumā notiek aktīva gatavošanās trešajam Starpkontinentālajam tiešsaistes šaha turnīram ieslodzītajiem, kas norisināsies šī gada oktobrī. Līdz tam būs jānoskaidro, kura komanda pārstāvēs Latvijas valsti šajā turnīrā, tāpēc noteikti informēsim jūs par savstarpējiem cietuma turnīra rezultātiem.

Olaines cietuma Atkarīgo centrā pēdējos mēnešos brīvprātīgie aktīvi darbojas praktisko iemaņu attīstīšanā – kulinārijas un galda kultūras iemaņu apgūšanā, kā arī dārzkopībā. Kopā tiek gatavotas picas, dažādi saldie ēdieni – visi kopā mācās skaisti klāt galdu, dekorēt to un radīt svētku noskaņu pat cietuma sienās.

Pārvalde ir noslēgusi līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūru par mājaslapas brivpratigie.lv izmantošanu. Turpmāk mūsu iestāde varēs izmantot šo interneta resursu, lai izvietotu jaunas misijas un piesaistītu jaunus brīvprātīgos.

Aktivitātes

Visas iepriekš minētās brīvprātīgā darba aktivitātes cietumā tiek īstenotas sadarbībā ar I Pārvaldes Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.1.2.0/16/I/001 “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” iesaisti.

Rakstu sagatavoja: Lāsma Kokoreviča (Eiropas Sociālā fonda projekta Brīvā laika un postpenitenciārā atbalsta bloka koordinatore)