Jaunumi
Next Track

2024.gada 14.jūnijā Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem viesojās sociālais uzņēmums “SIA Next Track”.

Jauniešiem ieslodzījumā tika prezentēts aizraujošs un izglītojošs ieskats kino un skaņas režijas pasaulē. Šī iniciatīva bija vērsta uz jauniešu iesaisti radošajās industrijās, sniedzot viņiem iespēju iepazīties ar kino un skaņas režijas pamatiem, kā arī iepazīties un aprunāties ar uzņēmuma dibinātāju.

Prezentācijas laikā Mikus Šakausks izskaidroja kino veidošanas procesu, sākot no idejas līdz gatavam produktam. Dalībniekiem bija iespēja uzzināt par scenārija rakstīšanu, filmēšanu, režijas principiem un montāžas mākslu. Īpaša uzmanība tika pievērsta skaņas nozīmei kino, apspriežot skaņu efektu radīšanu, mūzikas izvēli un sinhronizāciju ar attēlu.

Mikus norādīja uz iespējām iesaistīties nozarē, kā arī par tās plašajām iespējām. Šī prezentācija ne tikai bagātināja jauniešu zināšanas par kino un skaņas režiju, bet arī veicināja viņu izpratni par resocializācijas iespējām un sevis attīstīšanu radošajās industrijās.

14.06. 1

Mikus tikšanās laikā plaši norādīja uz iespēju sevi attīstīt neskatoties uz dažādiem sķēršļiem. Pats Mikus ir cilvēks, kurš no dzimšanas patstāvīgi pārvietojās ar kāju protēzēm. Jauniešu interese bija negaidīti liela un plašāk veidoja izpratni par industrijā lielo nozīmi komandas darbā.

Sociālais uzņēmums Next Track ar savu iniciatīvu palīdzēja veidot pozitīvu vidi, kurā jaunieši varēja iepazīties ar kino un skaņas radīšanas aizkulisēm, atrast jaunas intereses, kas varētu būt noderīgas viņu nākotnes karjerā un attīstībā pēc ieslodzījuma vietā pavadītā laika. SIA “Next Track” arī nākotnē vēlās veidot sadarbību, rodot iespēju jauniešiem praktiski apgūt zināšanu pamatus audiovizuālās mākslas veidošanā ieslodzījuma vietā.

Izsakām pateicību Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem par Administrācijas un vadošās pārvaldes palīdzību realizēt tikšanos ar jauniešiem.