Jaunumi Projektu aktualitātes
covid

Otrdien, 3. novembrī, Jelgavas cietumā ieslodzītajam tika konstatēts pozitīvs Covid-19.

Šobrīd ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ieslodzījuma sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tai skaitā, ir nodrošināta ieslodzītā izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un iespējamo kontaktpersonu apzināšana. Papildus tiek risināts jautājums par inficēto un kontaktpersonu izvietošanu Latvijas Cietumu slimnīcas nodaļā.

Ņemot vērā to, ka ieslodzījuma vieta ir infekcijas izplatības paaugstināta riska zona, papildus, koordinējot darbības ar SPKC un E.Gulbja laboratoriju, tiks veikta visu ieslodzīto un nodarbināto eksprestestēšana Jelgavas cietumā. 

Savukārt, lai mazinātu infekcijas izplatību un nodrošinātu stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus, Jelgavas cietumā tiks ieviesti papildu cietuma apmeklējuma ierobežojumi, kā arī būtiski ierobežots ieslodzīto tiesību apjoms.

Jelgavas cietumā ir 190 nodarbinātie un tajā atrodas 312 ieslodzītie.

Jau šobrīd visās ieslodzījuma vietās ir ieviesti būtiski preventīvi drošības pasākumi, tai skaitā, ierobežots ieslodzījuma vietu apmeklējums, lai maksimāli izvairītos no infekcijas iekļūšanas ieslodzījuma vietās.

Līdz šim Latvijas ieslodzījuma vietu sistēma bija viena no sešām Eiropas Savienības valstīm, kurā ieviesto stingro ierobežojumu dēļ ieslodzījuma vietās nebija konstatēta COVID-19 infekcija ieslodzītajiem.