koks

Šodien, 9.jūnijā, Ieslodzījuma vietu pārvaldes Eiropas Sociālā fonda projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros norisināsies konference “Notiesātā ceļš uz darba tirgu – iespējas un izaicinājumi” par darba tirgus jautājumiem un ieslodzīto integrāciju sabiedrībā. 

Konferences mērķis ir veicināt plašāku starpinstitūciju sadarbību bijušo ieslodzīto sekmīgai integrācijai darba tirgū, ieskicējot plašāka mēroga sadarbības iniciatīvas, tai skaitā, darba devējus, projekta rezultātu ilgtspējas perspektīvu stiprināšanas interesēs.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins uzsver: “Viens no būtiskākajiem aspektiem, attīstot resocializācijas sistēmu kopumā un pilnveidojot notiesāto resocializācijas pasākumus, ir padziļinātas uzmanības pievēršana ar noziegumu recidīva mazināšanu saistītiem jautājumiem. Viens no tādiem ir notiesāto izglītības un darba prasmju attīstība ieslodzījuma vietās. Pateicoties sadarbībai ar izglītības iestādēm un komersantiem, ieslodzījuma vietās notiesātajiem tiek piedāvāta iespēja gan mācīties, gan strādāt. Jo šīs ir prasmes, kas ikvienam notiesātajam būs  nepieciešamas pēc atbrīvošanas - gan likumpaklausīgai, gan arī ekonomiski aktīvai dzīvei - gan savas ģimenes, gan sabiedrības kopējās interesēs.”

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Ieslodzījuma vietu pārvaldes un ieslodzījuma vietām, Tieslietu ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valsts probācijas dienesta, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, kā arī citām iestādēm un organizācijām.

Konferences norisei būs iespējams sekot līdzi tiešsaistē Ieslodzījuma vietu pārvaldes Facebook lapā @Cietumi. (Konference norisināsies no plkst.9.30-16.00)