Informācija presei Jaunumi
vakcinācija

Šī gada 20. aprīlī ar veselības ministra rīkojumu tika atvērta jauna prioritārā vakcinācijas grupa, kurā ietilpst operatīvo dienestu un valsts pārvaldes kritisko funkciju darbinieki, tai skaitā, Ieslodzījuma vietu pārvaldes nodarbinātie.

Līdz ar to, Ieslodzījuma vietu pārvaldē nodarbinātajiem šī ir iespēja prioritārā kārtā parūpēties gan par savu veselību, gan veicināt mūsu visu ātrāku atgriešanos normālā dzīves ritējumā, kāds ir bijis pirms pandēmijas, jo vakcinēšanās pret Covid-19 ir vienīgais reālais solis un droša iespēja sevi un apkārtējos pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, informējam par kārtību, kādā ikvienam nodarbinātajam ir iespējams pieteikties vakcinācijai:

  • nepieciešams doties uz vietni https://manavakcina.lv/
  • autentificēties pakalpojuma saņemšanai latvija.lv
  • veikt individuālu pieteikšanos vakcinācijai
  • izvēlēties vakcinācijas veicēju un laiku

Vakcinācijai var pieteikties arī:

  • pa bezmaksas tālruni 8989;
  • pie ģimenes ārsta.

Šeit atradīsiet ārstniecības iestādes un ģimenes ārstu prakses, kur veic vakcināciju pret Covid-19.
 

Informācija par Latvijā esošajām vakcīnām

Aktuālie statistikas dati par vakcināciju Latvijā
 

Papildu informācija:

Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības. Ja infekcija nokļūs ieslodzīto vidē, tā izplatīsies daudz straujāk nekā sabiedrībā kopumā, kas savukārt var destabilizēt visas sabiedrības veselības aprūpi, ņemot vērā potenciāli lielo pacientu skaitu, kas var nokļūt ārstniecības iestādēs. Tādēļ, lai novērstu Covid-19 izplatības riskus, visās ieslodzījuma vietās tiks uzsākta arī ieslodzīto personu vakcinācija, piesaistot medicīnas personālu vakcinācijas veikšanai.