psihologi

Ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” finansiālu atbalstu ieslodzītajiem tiek organizētas psihologu lekcijas par attiecību veidošanu.

Apmācībās, izmantojot aktuālu un mūsdienīgu teoriju un praktiskās metodes - lomu spēles, diskusijas un darbu grupās, ieslodzītie tiek iepazīstināti ar tādām tēmām kā vīrieša un tēva/mātes loma ģimenē, bērna gaidas no tēva/mātes. Nozīmīga un diskusijas raisoša tēma  - par veselīgo attiecību veidošanu un uzturēšanu, par atbildības uzņemšanos.

Trīs lekciju ciklu ir noklausījušies kopumā ap 113 ieslodzīto Jēkabpils, Liepājas un Daugavpils cietumā. Iecerēts, ka līdz 2023.gada maijam tās notiks visās ieslodzījuma vietās.

Ieslodzītie, kas jau iesaistījušies nodarbībās, tās vērtē atzinīgi. Diskusijās viņi ir pauduši, ka ” šīs tēmas ir svarīgas katram cilvēkam”, “runājot par bērna gaidām, ir svarīgi paskatīties uz sevi bērna acīm” , “sadzirdēju, ko un kā varētu darīt savādāk attiecībās ar sievu”, “likās, ka atrodoties ieslodzījumā, nevaru izpausties kā tēvs, bet sadzirdēju idejas”.

Bijušas arī situācijas, kad kopīgi ar lektoriem pēc nodarbībām noformulēti jautājumi, ar kuriem vērsties pie ieslodzījuma vietas psihologa vai pie sociālā darbinieka.