Informācija presei Jaunumi
covid

Piektdien, 6. novembrī, pēc Jelgavas cietuma ieslodzīto un nodarbināto testēšanas, saņemti pirmie Covid-19 testu rezultāti. Covid-19 pozitīvi testi ir trim ieslodzītajiem un vienam nodarbinātajam.

Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ieslodzījuma sistēmas medicīnas personālu tiek koordinēti un veikti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tai skaitā, ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana. Inficētie ieslodzītie tiek izvietoti Latvijas Cietumu slimnīcas nodaļā.

Ņemot vērā to, ka ieslodzījuma vieta ir infekcijas izplatības paaugstināta riska zona, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece ģenerāle I.Spure izdeva rīkojumu izsludināt karantīnu Jelgavas cietumā no 2020. gada 4. novembra līdz 18. novembrim, kas paredz ieslodzījuma vietas apmeklējuma un ieslodzīto tiesību apjoma būtisku ierobežojumu.

Jau šobrīd visās ieslodzījuma vietās ir ieviesti būtiski preventīvi drošības pasākumi, tai skaitā, ierobežots ieslodzījuma vietu apmeklējums, lai maksimāli izvairītos no infekcijas iekļūšanas ieslodzījuma vietās.