Informācija presei Jaunumi
jelgava

Ieslodzījuma vietu pārvalde informē, ka Jelgavas cietumā nav konstatēti Covid-19 inficēšanās gadījumi.

Līdz ar to karantīna Jelgavas cietumā pārtraukta ar 2021. gada 22. maiju. Taču spēkā paliek iepriekš noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības, kas attiecas uz visām ieslodzījuma vietām. 

 

Papildu informācija:

Īslaicīgās satikšanās ieslodzījuma vietās ir pārtrauktas līdz 2021. gada 7.jūnijam.

Vēršam uzmanību, ka Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona. Un šī brīža epidemioloģiskajā situācijā lielāko risku Covid-19 infekcijas nonākšanai ieslodzījuma vietās rada tieši personu plūsma no/uz ieslodzījuma vietu. Turklāt, infekcijai nokļūstot ieslodzījuma vietā, tā izplatās daudz straujāk nekā sabiedrībā, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības. Tas, savukārt, var destabilizēt visas sabiedrības veselības aprūpi, ņemot vērā potenciāli lielo pacientu skaitu, kas var nokļūt ārstniecības iestādēs. Tādēļ, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, visās ieslodzījuma vietās tika noteikti būtiski ieslodzīto tiesību ierobežojumi, tai skaitā, pārtrauktas ilgstošās un īslaicīgās satikšanās.

Savukārt, visi ieslodzīto tiesību ierobežojumi regulāri tiek pārskatīti, vadoties no valstī noteiktajiem ierobežojumiem un Covid- 19 izplatības radītājiem. Ieslodzījuma vietās noteikto ierobežojumu mērķis ir preventīvu drošības pasākumu īstenošana, rūpējoties par ieslodzīto un personāla veselību un dzīvību. Visiem ieslodzītajiem paredzētās un neizmantotās tikšanās saglabājas un tās varēs izmantot tiklīdz tas būs atļauts.