konference

Rīt, 2.decembrī, Riga Islande hotel telpās notiks brīvprātīgajiem veltīta konference “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību –  Veidojam nākotni tagad”.

Konference tiek organizēta, lai godinātu Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta brīvprātīgos Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskajā brīvprātīgo dienā.  To visā pasaulē atzīmē 5. decembrī.

Konferencē piedalīsies Tieslietu ministrijas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta vadības pārstāvji, Ieslodzījuma vietu pārvaldes ESF projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū”  darbinieki, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā darba veicēji, brīvprātīgā darba koordinatori, pārstāvji no ieslodzījuma vietām un Valsts probācijas dienesta, kuri organizē brīvprātīgā darba veicēju darbu, kā arī personas, kuras iesaistītas brīvprātīgā darba veicināšanā notiesāto un atbrīvoto personu resocializācijā.

Konferences norise plānota divās daļās: pirmajā daļā klātesošos uzrunās Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins un Valsts probācijas dienesta vadītājs Imants Jurevičius. Pēc tam Tieslietu ministrijas apbalvojumu “Cilvēks - cilvēkam” brīvprātīgajiem pasniegs Tieslietu ministrs J. Bordāns un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs. 

Otrajā daļā plānotas lektoru un brīvprātīgo lekcijas un pieredzes stāsti. Uzstāsies Ieslodzījuma vietu pārvaldes Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas galvenais inspektors Rihards Poķis, Valsts probācijas dienesta Mācību un pētījumu nodaļas Datu analīzes eksperts Ronalds Cinks, Komandu un individuālais koučs Jeva Karabeško, biedrības “Resiliences centrs” jaunatnes projektu un programmu vadītāja Aiga Romāne-Meiere. Konferences dalībniekus uzrunās radio ētera personības Valdis Melderis un Sanda Dejus. Pieredzē dalīsies arī paši brīvprātīgie, starp viņiem būs arī šaha meistars Sergejs Kļimakovs, kurš sagatavoja ieslodzītos starpkontinentālajam ieslodzīto šaha turnīram, kas notika tiešsaistē.

Piekto gadu šāda konference tiek organizēta, īstenojot ESF projektu “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū”, lai stiprinātu kriminālās justīcijas darba jomā iesaistīto brīvprātīgo kopienu un motivētu viņus turpināt šo sabiedrībai nozīmīgo darbu. Konference ir iespēja iepazīties ar brīvprātīgā darba labo praksi un iegūtajām atziņām par šī darba efektivitāti sabiedrības drošības veicināšanā. Visi uzaicinātie lektori piedalās ar savu pienesumu brīvprātīgi.

 

Interesenti aicināti pieslēgties konferences norisei Zoom platformā: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_f1Vbur85RwyEupd6p5DaXw