Jaunumi
K.Rožkalne

Kristīnes Rožkalnes dzīves misija ir palīdzēt cilvēkiem, pierādot, ka dažādu, šķietami neatrisināmu situāciju brīdī, svarīga ir komunikācija starp cilvēkiem. 

Neraugoties uz ikdienas darba pienākumiem esot sertificētai mediatorei un komunikācijas speciālistei, Kristīne ir viena no Ieslodzījuma vietu pārvaldes brīvprātīgo komandas. Viņa sniedz būtisku atbalstu ieslodzīto resocializācijas "Ģimeņu saišu stiprināšanas" un "Izglītības un darba prasmju stiprināšanas" programmā.

Vaicājot, kāds bijis aicinājums kļūt par brīvprātīgo ieslodzījuma vietā, kādu lomu saskata brīvprātīgo darbam, Kristīne min: Kā komunikācijas un konfliktu risināšanas lektore es saredzēju ar vien vairāk tā izšķirošo nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes un attiecību jomās, īpaši caur nevardarbīgās komunikācijas prasmēm, veidojot savstarpējas attiecības ar līdzcilvēkiem un ģimenēm. Meklēju atbildes, kurām cilvēku grupām to apgūt būtu īpaši svarīgi - kur cilvēku dzīves vēl tikai veidosies vai kur tās intensīvi jau notiek un šīs komunikācijas un konfliktu risināšanas spējas aktīvi ietekmē savu vai apkārtējo dzīves. Tā es nonācu pie vairākām grupām, kā skolas, ģimenes un arī ieslodzītie. Un to saprotot, sirds dega rīkoties. Bija skaidrs, kas darāms - nokārtot brīvprātīgā statusa sertifikātu un doties šajā misijā." 

Esot brīvprātīgajai ieslodzījuma vietā Kristīne guvusi būtisku atziņu: "Es ticu, ka mūsu katra brīvprātīgais darbs ir svarīgs un izšķirošs. Katrs ar savu misiju un to, ko varam dot. Un mums katram ir ko dot. Bieži brīvprātīgajiem var nebūt pat ne jausmas cik daudz ieslodzīto dzīves, sirdi un prātu aizskaram un ietekmējam uz labu ar to, ka esam tur. Tie darbi var nest augļus arī tikai pēc laika – katram savā laikā. Man tas dod ne tikai gandarījumu redzēt kā soli pa solim mainās ieslodzīto domāšanas veids un atziņas par veselīgu attiecību veidošanu, bet brīvprātīgais darbs ļauj man ikreiz novērtēt pašai brīvības vērtību un spēku. Un tamdēļ, lai arī tam tu dod savu laiku un enerģiju, esmu droša, ka ikviens no brīvprātīgiem, arī es - saņemu trīskārši atpakaļ. Ar savu sirds nodošanos un Dievpalīgu mēs spēsim mainīt cilvēku domāšanas un rīcības veidu uz labu un - sabiedrībai drošāku!”

Brīvprātīgais darbs