Informācija presei Jaunumi
shas

Šonedēļ Iļģuciema cietumā un Jelgavas cietumā aktīvi norisinās gatavošanās Starpkontinentālajam šaha turnīram ieslodzītajiem, kas notiks jau rīt, 13.oktobrī. Tiešsaistes turnīrā piedalīsies ap 85 komandām no 46 pasaules valstīm.

Programmu “Chess for freedom” Ieslodzījuma vietu pārvalde īsteno sadarbībā ar Starptautisko šaha federāciju (FIDE) un Eiropas Sociālā fonda projektu “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū”.

Šaha spēle ir viens no ieslodzīto lietderīgā brīvā laika pavadīšanas pasākumiem, kas attīsta ne tikai ieslodzīto analītiskās un loģiskās domāšanas spējas, bet arī iemāca prasmi apzināt cēloņu un seku sakarības.

Piedaloties šaha apmācībās, ieslodzītie pilnveido arī savas sociālās prasmes, sadarbojoties gan ar brīvprātīgajiem šaha treneriem, gan ar pārējiem spēles dalībniekiem, gan iesaistoties turnīros.

Minētās prasmes ieslodzītajiem ir nozīmīgas sociālo saikņu saglabāšanai ar sabiedrību un sociāli pieņemamai mijiedarbībai ar citiem sabiedrības locekļiem pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma.