Konference

15. un 16. novembrī norisinājās ESF projekta “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana” noslēguma konference, kurā divu dienu garumā eksperti skaidroja un piedalījās paneļdiskusijās, par to, kā motivēt ieslodzītos mainīt savus paradumus, cik nozīmīgs ir brīvprātīgo darbs, kāda nozīme un loma ir darbiniekiem un ģimenei, kā uzlabot viņu zināšanas.

Konferences dalībniekus ar videosveicienu uzrunāja LR Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins un Valsts probācijas dienesta vadītājs Imants Jurevičius.

Tāpat, konferences dalībniekus klātienē sveica Tieslietu ministrijas Projektu departamenta direktors Kaspars Ozols un ESF projektu vadītājs Māris Luste.

D.Kaļins savā uzrunā norādīja, ka 

"Pēdējo septiņu gadu laikā esam paveikuši ievērojamu darbu. Mēs sākām ar ambicioziem mērķiem un, iespējams, saskārāmies ar skeptiķu skatieniem, bet mūsu kopīgā pārliecība un neatlaidība ir ļāvusi mums šīs projektu idejas pārvērst par dzīvotspējīgām, ikdienā lietderīgām iniciatīvām.

Mūsu panākumi nav tikai acīmredzami. Mēs esam veikuši fundamentālus soļus, lai pārietu uz pierādījumos balstītu ieslodzīto uzvedības korekciju, kas ir absolūti kritiski, lai palielinātu mūsu ietekmi uz sabiedrības drošību. Varam lepoties, ka mums ir lemts kļūt par paraugu, demonstrējot uz datiem balstītas prakses nozīmīgumu ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā."


INFORMĀCIJAI:

Ieslodzījuma vietu pārvalde, sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu, 2016.gada 9.decembrī parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un uzsāk projekta Nr. 9.1.3.0/16/I/001 "Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana" īstenošanu.

Projekta mērķis ir paaugstināt administratīvo un cilvēkresursu kapacitāti iestādēs, kas īsteno vai ir iesaistītas ieslodzīto un bijušo ieslodzīto resocializācijas pasākumu īstenošanā, kā arī izvērtēt esošo resocializācijas sistēmu, apzināt un praksē ieviest jaunus instrumentus, kas nodrošinās esošās sistēmas efektivitātes paaugstināšanu un kam būs tieša ietekme uz ieslodzīto un bijušo ieslodzīto integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

Projektā plānotās darbības: Resocializācijas programmu pilnveidošana, Riska un vajadzību novērtēšanas instrumentu pilnveide un jaunu specializētu instrumentu piesaiste, Atbalsta programmu bijušajiem ieslodzītajiem sertificēšanas sistēmas izveide, Mācību sistēmas pilnveide, Integrētu profesionālās piemērotības noteikšanas un prasmju pilnveidošanas pasākumu izstrāde ieslodzītajiem, kā arī pasākumu izstrāde ieslodzīto un bijušo ieslodzīto karjeras attīstīšanai, Informatīvi un labas prakses popularizēšanas pasākumi stereotipu mainīšanai un citi informatīvie un publicitātes pasākumi par projekta īstenošanu, Projekta vadība un projekta īstenošanas nodrošināšana.

Projekta plānotie rezultāti: izstrādāta resocializācijas programmu akreditācijas sistēma, jaunas resocializācijas programmas atsevišķām mērķa grupām, pilnveidoti un izstrādāti jauni risku un vajadzību novērtēšanas instrumenti, veiktas darbības profesionālās kapacitātes stiprināšanai, izstrādātas jaunas un aktualizētas esošās darbinieku apmācību programmas, e-apmācību sistēmas izveidošana, īstenoti labās prakses pasākumi stereotipu mainīšanai par bijušajiem ieslodzītajiem u.c. Projektā paredzētās darbības un apakšdarbības atbilst Ieslodzīto resocializācijas pamatnostādņu un Ieslodzīto resocializācijas pamatnostādņu 2015.–2020. gadam īstenošanas plāna aktivitātēm.

Logo

 


15. novembra konferences ieraksts pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=jVZmRbkShaI