Pateicība

8. novembrī Iekšlietu ministrijā norisinājās konsorcija “Iekšējās drošības akadēmija” (IDA) svinīgais apbalvošanas pasākums par godu IDA dibināšanas pirmajai gadadienai.

Sēdē piedalīties tika aicināta augstākās izglītības institūciju vadība, Konsorcija IDA Stratēģiskās uzraudzības padomes un Studiju programmu padomes locekļi, kā arī Konsorcija IDA sadarbības partneri.

Tās laikā dalībniekus informēja par paveikto (studiju programmas, uzņemšana, finansējums), kā arī pateicās par ieguldījumu Konsorcija dibināšanā un apsprieda plānotās aktivitātes.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis IDA partneriem un sadarbības iestādēm  pasniedza Iekšlietu ministrijas apbalvojumus, pateicoties par nozīmīgu personīgo ieguldījumu tiesībaizsardzības iestāžu personāla izglītības sistēmas reformas jomā, kā arī par sadarbību un sniegto atbalstu IDA procesos.

Apbalvojumu saņēma arī Ieslodzījuma vietu pārvalde.  


Kā zināms, 2022.gada 25.oktobrī Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte parakstīja līgumu par IDA izveidi. Tika dibināts konsorcijs jeb augstskolu sadarbības formāts, koplietojot trīs iestāžu resursus un akadēmisko personālu, bet neveidojot jaunu juridisko personu – augstskolu. Šā gada 25. oktobrī IDA atzīmēja savu pirmo dzimšanas dienu.  

IDA sniedz kvalitatīvu izglītību ar potenciālu stabilai, uz augšupeju vērstai karjerai tiesībaizsardzības iestādēs, kā arī piedāvā studējošajiem no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātas, unikālas, ilgtspējīgas un tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībās balstītas studiju programmas.

Studiju process tiek īstenots gan Latvijas Universitātē, gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan arī Valsts policijas koledžā, kopīgi izmantojot visu minēto partneru studiju infrastruktūru un iesaistot augstākās izglītības iestāžu akadēmiskā personāla resursus.