vakcina

Informējam, ka uz 2021.gada 4.novembri Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir vakcinēti 94% nodarbināto.

Savukārt, ieslodzīto personu vakcinācijas aptvere uz šodienu ir sasniegusi 57%. Ieslodzīto vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls. Vakcīnu saņem tās ieslodzītās personas, kuras ir piekritušas vakcinācijai.

Norādām, ka gan nodarbināto, gan ieslodzīto personu vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudus, visās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzīto rutīnas testēšana, kontaktpersonu apzināšana un stingru epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana.

Šobrīd karantīna ir izsludināta Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Olaines cietumā un Valmieras cietumā.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietumā Latvijas cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumā.
 

Papildu informācija:

Pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 38.panta pirmo un trešo daļu, ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes rīkojumu visās ieslodzījuma vietās no 2021.gada 20.oktobra līdz 15.novembrim ir noteiktas stingrākas epidemioloģiskās drošības prasības (tai skaitā arī satikšanās ierobežojumi) atbilstoši situācijai valstī: https://www.ievp.gov.lv/lv/jaunums/ieslodzijuma-vietas-noteiktas-stingrakas-epidemiologiskas-drosibas-prasibas