Presei Jaunumi
vakcinacija

Ieslodzījuma vietu pārvalde informē, ka 30.11.-01.12. Rīgas Centrālcietumā tika veikta rutīnas testēšana, kuras rezultātā konstatēti  27 jauni inficēšanās gadījumi. Kopā Rīgas Centrālcietumā uz 03.12. ir 50 Covid-19 inficētie ieslodzītie. Kā jau tika ziņots, karantīna  Rīgas Centrālcietumā pagarināta līdz 9.12. Iespējams, tiks lemts par karantīnas pagarināšanu, ņemot vērā jaunus konstatētos gadījumus.

Covid-19 izplatības apturēšanu Rīgas Centrālcietumā apgrūtina apcietināto atteikšanās no testēšanas, 30.11.-01.12. testus atteicās nodot 188 ieslodzītie, no tiem tikai 2 notiesātie, pārējie - apcietinātie.

Kopumā visās ieslodzījuma vietās ir 70 Covid-19 inficēti ieslodzītie.

Rutīnas testēšanas ietvaros ieslodzītajiem tiek veikti SARS-CoV-2 vīrusa RNS siekalu testi. Ja tiek atklāts, ka ieslodzītais ir Covid-19 pozitīvs, tad tiek veikts deguna un rīkles SARS-CoV-2 vīrusa RNS tests.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietumā Latvijas Cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas, vidēji smagas saslimšanas gadījumā un ieslodzītie ar hroniskām slimībām, kā arī Latvijas Cietumu slimnīcā neatkarīgi no slimības gaitas un hroniskām slimībām atrodas Olaines cietumā konstatēti Covid-19 pozitīvi ieslodzītie Šobrīd Latvijas Cietumu slimnīcā atrodas 2 Covid-19 inficētie.

Savukārt vakcinācijas aptvere nodarbināto vidū ir 97,9%. Ieslodzīto vidū tā ir sasniegusi 65%. Ieslodzītajiem vakcinācija un arī revakcinācija ir brīvprātīga. Ieslodzītie lielākoties ir vakcinējušies ar Janssen vakcīnām. Rīgas Centrālcietumā ieslodzītajiem ir pieejamas vakcinācijas un revakcinācijas iespējas ar šo vakcīnu. Jāņem vērā, ka vakcīna neizslēdz iespēju inficēties, taču to samazina, kā arī pasargā cilvēkus no smagākas slimības gaitas.

Vēršam uzmanību uz to, ka katru mēnesi vidēji 160 personas no ieslodzījuma vietām tiek atbrīvotas un arī tikpat uzņemtas, tāpēc vakcinācijas aptvere un arī revakcinācijas aptvere ieslodzīto vidū mainās ļoti lēni.