Informācija presei Jaunumi
cietums

Ieslodzījuma vietu pārvalde informē, ka Rīgas Centrālcietumā un Jelgavas cietumā karantīna bija noteikta līdz 2022.gada 21.janvārim un ir pieņemts lēmums abās ieslodzījuma vietās karantīnu nepagarināt.

Taču atgādinām, ka visās ieslodzījuma vietās noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi jeb ierobežojumi ir spēkā līdz 2022.gada 28.februārim, jo vispārējā epidemioloģiskā situācija valstī nav droša - ir pagarināta ārkārtējā situācija, kā arī ir augsti saslimstības rādītāji un konstatēta strauja Covid-19 omikrona paveida izplatība. Epidemioloģiskās drošības pasākumi pārsvarā attiecas uz trešo personu kustību ieslodzījuma vietās, tas nozīmē, ka ir ierobežotas satikšanās, kā arī izglītības, resocializācijas, nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas pasākumi, ir pārtraukta arī ieslodzīto laulību reģistrācija un Ģimenes dienu organizēšana.

Papildus jau minētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, Ieslodzījuma vietu pārvaldē un visās ieslodzījuma vietās ir noteikta obligāta klātienē strādājošo nodarbināto testēšana Covid-19 skrīninga veikšanai – nodarbinātajiem pirms došanās uz darbu ir jāveic Covid-19 skrīnings ar ātro antigēna testu. Tāpat arī Ieslodzījuma vietu pārvaldē un ieslodzījuma vietās ir noteikta obligāta prasība, pildot dienesta un darba pienākumus, izmantot respiratorus FFP2.

Ieslodzījuma vietu pārvalde nodrošina nodarbinātos ar dienesta un darba pienākumu izpildei nepieciešamajiem Covid-19 antigēna testiem un FFP2 respiratoriem.