Informācija presei Jaunumi

Otrdien, 3. decembrī, notika Tieslietu ministrijas pārstāvju un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadības tikšanās ar Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi jautājumi saistībā ar ieslodzījuma vietu darbības specifiku un darbu Covid -19 ārkārtējās situācijas apstākļos. Saruna notika pozitīvā atmosfērā un puses panāca savstarpējo vienošanos vairākos jautājumos.  

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par plānotajām piemaksām ieslodzījuma vietu personālam, kas ikdienas darbā strādā ar  Covid-19 inficētiem ieslodzītajiem, ieslodzījuma vietu apgādi ar individuālajiem aizsarglīdzekļiem, ieslodzīto un darbinieku testēšanu, ja rodas aizdomas par saslimšanu ar Covid-19. 

Tikšanās laikā, pārrunājot jautājumu par iespēju atgriezties pie 24 h ilgām maiņām ieslodzījuma vietu amatpersonām, LIDA pārstāvji izteica pateicību Ieslodzījuma vietu pārvaldei, ka ārkārtējās situācijas laikā nav pieņemts lēmums par īslaicīgu pāreju uz 24 h maiņām, kas varētu tomēr būtiski negatīvi ietekmēt ieslodzījuma vietu amatpersonu ikdienas dzīves plānošanu, izjaukt jau saplānoto ikdienas ritējumu, tai skaitā, skart bērnu pieskatīšanas jautājumu u.c.  

Jautājumā par 24h maiņām ieslodzījuma vietu ikdienas darbībā LIDA, Tieslietu ministrijas pārstāvji un Ieslodzījumu vietu pārvaldes vadība vienojās, ka darba organizācijas jomā, ir jāsasniedz līdzsvars starp veselību, nodarbinātā attīstības iespējām profesionālajā, personiskajā un sociālajā jomā, kā arī dienesta darba efektivitāti gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā. Dialoga rezultātā secināts, ka tieši Ieslodzījuma vietu pārvalde izvēlas tādas preventīvās stratēģijas, kuras spējīgas uzlabot darba apstākļus, neaizmirstot par iepriekš minētajiem nosacījumiem un cenšoties iespēju robežās izstrādāt jaunas darba organizācijas formas, kas dod iespēju strādāt ar jaunām metodēm, un ļauj pēc iespējas labāk sasniegt minētos mērķus. 

Ievērojot augstāk norādīto, visas iesaistītās puses vienojās, ka turpmāk kopīgi savu darbu un resursus veltīs tam, lai panāktu ieslodzījuma vietu amatpersonu atalgojuma pieaugumu un paplašināt sociālo garantiju grozu, bet darba laika organizācijas jomā puses konsultēsies, nemainot esošo kārtību. 

Ieslodzījuma vietu pārvalde apņemas pievērst lielāku uzmanību darbinieku informēšanai par pieņemtajiem lēmumiem un to skaidrošanai, kā arī plašāku nodarbināto iesaisti, lai darbinieks varētu ietekmēt veicamo darbu organizāciju, panākt, lai darbs būtu pietiekami daudzveidīgs un motivēts.